Nachádzate sa tu

6 tipov, ako predĺžiť životnosť farby vlasov

Očarujúce balayage, žiarivá červená alebo perfektná ľadová blond – akúkoľvek farbu máte vo vlasoch, jedno je vždy rovnaké: chcete, aby vám vydržala čo najdlhšie. Ale množstvo okolitých faktorov i každodenných návykov môže naopak prispievať k rýchlejšiemu vyblednutiu a vymývaniu. Viete, čoho sa vyvarovať a aké triky na predĺženie výdrže farby vlasov naozaj fungujú?

1. Pravidlá šampónovania

Zásadný vplyv na životnosť farby vlasov má samotné umývanie. Začnite tým, že svoj obľúbený šampón vymeníte za šampón určený špeciálne pre farbené vlasy. Svojim zložením totiž lepšie podporí žiarivosť a výdrž farebných pigmentov a je k vlasom aj farbe maximálne šetrný.

Vysoké teploty rozhodne nie sú najlepším priateľom farbených vlasov, takže pri umývaní používajte výhradne vlažnú vodu. A aj keď to možno bude ťažké, namiesto každodenného umývania skúste prejsť k šampónovaniu raz za dva až tri dni. V prípade núdze siahnite po Suchom šampóne, ktorý vás zbaví mastných korienkov raz dva. 

Vysoké teploty rozhodně nejsou nejlepším přítelem barvených vlasů, takže při mytí používejte výhradně vlažnou vodu. A i když to možná bude těžké, místo každodenního mytí zkuste přejít k šamponování jednou za dva až tři dny. V případě nouze sáhněte po Suchém šamponu, který vás zbaví mastných kořínků raz dva.  

2. Tá správna starostlivosť

Šampónom ale vlasová rutina nekončí. Nikdy z kúpeľne neodchádzajte bez použitia kondicionéra alebo balzamu, ktoré šampónom otvorený povrch vlasu zase uzatvárajú. Na farbené alebo melírované vlasy môžete použiť Balzam na vlasy, ktorý svojim kyslým pH optimálne vyhladzuje štruktúru vlasu a zaisťuje lesk a odolnosť.

Zároveň ale nezabúdajte ani na ďalšie potreby vlasov. V lete alebo kedykoľvek inokedy, keď volajú po dávke hydratácie, im ponúknite starostlivosť balzamu Hyaluron 2.0. A raz za čas ich potešte maskou, ktorá zaistí intenzívnu regeneráciu a hĺbkovú výživu.

3. Tepelná ochrana je nevyhnutnosť

Rovnako ako je to pri umývaní, nesvedčia žiarivosti vlasov vysoké teploty ani počas tepelnej úpravy. Preto by na vašej kúpeľňovej poličke mali mať svoje miesto produkty na ochranu pred teplom. Náš tip? Sprej Hyaluron 2.0, ktorý nielen chráni pred teplotami až do 230 °C, ale aj svojim zložením s kyselinou hyalurónovou a extraktom z opuncie prepožičiava vlasom poriadnu dávku hydratácie. Pri úprave potom skúste stiahnuť teplotu nástrojov na nižší stupeň a určite nie je na škodu tu a tam použitie žehličky a kulmy vynechať úplne.

4. Pozor na slnko a chlór

Ak chcete mať svoju farbu čo najdlhšie žiarivú, musíte poznať aj svojich najväčších nepriateľov: slanú vodu, chlór a slnečné lúče. Narúšajú totiž vlasovú štruktúru, a tým napomáhajú k vymývaniu farby. Šiltovky a klobúky tak budú v lete skvelými parťákmi a do plážovej tašky prihoďte aj Hydratačný sprej s UV filtrom.

5. Rafinovaný styling

Farba vlasov je stále žiarivá, ale začínajú byť pomaly vidieť odrasty? Zakryte ich šikovnými stylingovými trikmi. Vyhnite sa perfektne rovnej cestičke, ktorá na nich skôr upozorní, a skúste vlasy učesať na inú stranu ako obvykle. To zaistí mäkší prechod a zmiernenie kontrastu. Pomôže tiež dodanie objemu a odrasty vie schovať aj obľúbený messy-bun. Alebo do účesu pridajte doplnky, ako sú čelenky a šatky.

6. Oživenie aj bez farbenia

Pokiaľ aj napriek všetkej vašej snahe farba svoju žiarivosť stratila, ale na termín v kaderníckom salóne budete čakať dlhšie, než ste predpokladali, siahnite po farebných šampónoch a kondicionéroch. Tie na rozdiel od šampónov na farbené vlasy obsahujú farebné pigmenty a rovno tak vlasy tónujú, čo znamená žiarivejší výsledok!