Nachádzate sa tu

Ako vybrať riasenku? Zásadný je typ rias aj správna aplikácia

Predstavte si, že si v kozmetickej taštičke môžete nechať jediné líčidlo. Budeme hádať - ukázali ste na riasenku, že? Volili by sme rovnako. Vie totiž líčeniu nielen dodať onú finálnu bodku, ale dojem dokáže urobiť aj samotná. Lenže každé riasy potrebujú niečo iné a nájsť tú pravú tak býva oriešok. Ako teda riasenku vybrať?  

Typ rias ako odrazový mostík 

Viete, prečo riasenka, ktorá vykúzlila dokonalé vejáriky vašej kamarátke, na vašich riasach možno nefunguje? Zrejme máte iný typ rias a žiadajú si niečo iné. Tu sú tie najbežnejšie typy a efekt, ktorý u riasenky ocenia.   

  • krátke riasy 

Tento typ rias nie je ťažké poznať – sú bez riasenky takmer neviditeľné. A rovnako tak ľahko odhadnete, čo potrebujú. Hodiť sa krátkym riasam budú predovšetkým predĺženie a dodanie objemu.  

  • dlhé riasy 

Dlhé riasy zvládnu pritiahnuť veľa pozornosti aj nenalíčené, a tak je obvykle cieľom ich len decentne zvýrazniť. To znamená siahnuť po riasenke, ktorá im prepožičia vytúžený odtieň a krásne jednu od druhej oddelí. Niekedy potrebujú dlhé riasy aj viac objemu.  

  • riedke riasy 

Medzi riedkymi riasami bývajú viditeľné medzery, ktoré treba opticky zaplniť. K tomu poslúži objemová riasenka, ktorú je možné vrstviť, aby ste postupne docielili vytúžený efekt.  

  • pevné riasy 

Nepoddajné a pevné riasy často „trčia“ rovno dopredu a je ťažké ich skrotiť. Potrebujú mäkšiu kefku, ktorá ich zvládne natočiť a prípadne tiež oddeliť, predĺžiť alebo dodať objem.  

Zloženie: šetrné aj výživné 

Ďalší z podstatných faktorov, ktorý pri výbere zvážiť? Zloženie. Niektoré riasenky (napr. ALCINA Hyaluron Lift-up Mascara) totiž obsahujú výživné zložky, ktoré vašim riasam okrem farby a zvýraznenia ponúknu aj niečo navyše. To sa môže hodiť nielen poškodeným a zaťažovaným riasam, ale všetkým, ktorí sa o ne chcú pri bežnom nosení zároveň starať. Ešte viac pozornosti by potom mali zloženiu venovať nositeľky kontaktných šošoviek a hľadať to hypoalergénne.

Aplikácia? Väčšia veda, ako sa zdá 

Ak máte aj napriek starostlivému výberu pocit, že riasenka nerobí, čo má, zamerajte sa na jej nanášanie. Prvou chybou býva „pumpovanie” dovnútra a von pri vyťahovaní kefky z tuby, čo do nej akurát natiahne vzduch a riasenka vám rýchlejšie vyschne. Radšej vyťahujte riasenku krúživým pohybom. Jej špičku následne utrite o okraj, nech farby nenanesiete zbytočne veľa a riasy nezlepíte. 

Pri samotnom líčení sa držte rád kozmetičky a školiteľky ALCINA Veroniky Sládkovej. „Pri predlžujúcich riasenkách (ako je ALCINA Amazing Lash Mascara alebo ALCINA Wimpernlänge – Riasenka pre dlhé riasy²) je potrebné kefku viesť pomaly a rovným ťahom smerom nahor. Pozerajte sa pri tom dole, aby sa ľahšie docielilo nalíčenie od korienkov ku končekom. Keď riasy pretiahnete riasenkou a pomaly žmurknete, efekt predĺženia sa zvýši,” uvádza odborníčka. 

„Ak chcete dosiahnuť naozaj veľký objem, alebo dokonca efekt umelých rias, zvoľte zahusťujúcu riasenku ALCINA Wonder Volume Mascara. Pri tej je treba pracovať rýchlo, ideálne cikcak pohybmi sprava doľava smerom ku končekom rias. Pre prirodzený výsledok naneste riasenku (napríklad ALCINA Natural Look Mascara) ľahkou rukou pomalými, tiahlymi pohybmi,” dodáva. A čo s tými najkratšími riasami v kútikoch oka? Na tie podľa Veroniky Sládkovej skvele fungujú drobné štetinky na špičke aplikátora (aké má napríklad ALCINA Hyaluron Lift-up Mascara). 

Teraz už tajomstvo výberu riasenky poznáte a môžete si zariadiť riasy až do neba. Aký je váš favorit? 


Prečítajte si tiež:

Ako na opticky plnšie pery bez injekcií? Skúste tieto triky