Nachádzate sa tu

Denný krém s SPF: prečo ho vo svojej ošetrujúcej rutine potrebujete?

365 dní v roku, tak často by ste mali, v ideálnom prípade, chrániť svoju pleť pred účinkami slnečných lúčov. Ale neznamená to, že musíte každý deň siahať po opaľovacom kréme – šikovným riešením je totiž denný krém s ochranným faktorom. Viete, aké sú jeho hlavné výhody a ako ho správne kombinovať s ďalšími prípravkami?

UV lúče sú tu stále

Naozaj je SPF nevyhnutnou súčasťou každodennej beauty rutiny? Áno! UV lúče totiž na pokožku pôsobia neustále. Aj počas zimných mesiacov alebo v dňoch, kedy je zamračené a daždivo. A aj zdanlivo nevinných pár minút denne môže napáchať škody.

  • UVA lúče majú dlhšiu vlnovú dĺžku a sú schopné prenikať do hlbších vrstiev kože. Majú na svedomí predčasné starnutie pokožky a vznik vrások a pigmentových škvŕn.
  • UVB lúče majú kratšiu vlnovú dĺžku, neprenikajú tak hlboko do pokožky, ale sú energickejšie a nebezpečnejšie. Spôsobujú väčšinu typov rakoviny kože a taktiež spálenie od slnka.

Zrátané podčiarknuté, slnečné lúče sú až z 80% zodpovedné za starnutie našej pokožky (vedľa mnohých ďalších negatívnych vplyvov). A všetky vaše krémy, séra a fluidy s anti-age ingredienciami tak nemôžu fungovať stopercentne, pokiaľ pleť pred UV žiarením nechránite.

Denní krém s SPF a jeho výhody

Niet pochýb o tom, že chrániť pokožku je nevyhnutnosť. Pokiaľ vás ale predstava každodenného nanášania opaľovacieho krému práve neláka, nečudujeme sa. Siahnite radšej po dennom kréme s SPF, ktorý šikovne kombinuje dva úplné základy starostlivosti o pleť – hydratáciu a práve ochranu proti slnku. Z dvoch krokov v bežnej rutine tak urobíte jeden, a takto ušetrený čas sa vždy počíta.

Ale práve spojenie viacerých krokov do jedného znamená, že je potrebné prípravok vyberať veľmi obozretne. Čo by dennému krému s SPF nemalo chýbať?

  • Účinné látky: Krém s SPF by mal pleť v prvom rade hydratovať, prípadne jej ponúkať aj ďalšie benefity, ako je vyhladenie alebo spevnenie. Preto sa vždy pozerajte na zloženie a obsah účinných látok.
  • Textúra: Cez krém s SPF budete s najväčšou pravdepodobnosťou nanášať aj make-up. Oceníte tak ľahkú textúru, ktorá sa ľahko vstrebáva. 
  • UVA aj UVB ochrana: Ako už viete, negatívny vplyv na pokožku majú ako UVA, tak aj UVB lúče. Nie je od veci sa presvedčiť, že pred oboma dostatočne chráni aj vybraný krém (hoci je to dnes už štandardom).

Tip: Vyskúšajte ALCINA Ochranný denný krém SPF 30, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu pred UVA aj UVB lúčmi, a pleť navyše vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej a bambuckého masla optimálne ošetruje a hydratuje. 

Správne vrstvenie je kľúč

Je nám to jasné – vaša ošetrujúca rutina najskôr zahŕňa viac prípravkov a možno teraz trochu tápete, kedy ktorý použiť. Tak si v tom poďme urobiť poriadok:

  • Pokiaľ vedľa bežného denného krému používate podkladovú starostlivosť, začnite práve s ňou, teda s produktmi, ako je gél, ampulka alebo sérum, prípadne ľahší denný krém.
  • Následne naneste denný krém s SPF.
  • Cez neho môžete následne aplikovať make-up, a ak je leto alebo ste na dovolenke pri mori, potom aj bežný opaľovací krém

Vydajte sa pre Ochranný denný krém SPF 30 do najbližšieho salónu ALCINA a chráňte svoju pleť každý deň!