Nachádzate sa tu

Romantika, ženskosť a množstvo ružovej. Vyskúšajte trend balletcore

Vyzerá to, akoby najnovšie beauty trendy kopírovali naše detské sny. V minulom roku sme spomínali na Barbie a obliekali sa do žiarivej ružovej, tento rok sa do centra diania dostávajú baletky. Nosia sa mašle, obúvajú baleríny, češú baletkovské drdoly a najviac trendy líčenie je to romantické a nežné. Ako sa na trend balletcore naladiť? Tu je návod na make-up aj účes.

3 kroky na balletcore líčenie

Líčenie v duchu balletcore je tak trochu výraznejšou variáciou na „no make-up look”. Len o niečo ružovejšia a lesklejšia. Stále však podčiarkuje prirodzené rysy a oslavuje ženskosť.

1. Baletkovská pleť? Žiarivá a ružová

Základom je svieža, mladistvá a ružovkastá pokožka. Žiadne ťažké a vysoko krycie make-upy, ale prirodzené rozjasnenie, to je kľúč k úspechu. Siahnite po Magical Transformation CC Cream s jemným krytím a obsahom ošetrujúcich látok. Prípadne, ak potrebujete trochu pridať, zvoľte Make-up Authentic Skin Foundation vytvárajúci efekt druhej kože. Ak sú na pleti stále vidieť drobné nedokonalosti, zakryte ich korektorom Authentic concealer. Výsledok zapudrujte transparentným Luxury Loose Powderom pre žiarivý finiš.

Nevyhnutným produktom pre balletcore líčenie je tvárenka. Heslo znie jasne: nešetriť! A čím ružovejší odtieň zvolíte, tým lepšie (Powderblush morning rose bude trefou do ružového). Naneste ju nielen na lícne kosti, ale pri jej aplikácii môžete prejsť až k spánkom a pretrite aj chrbát nosa.

2. Pohľad plný ligotu

Tušíte správne, ružové a trblietavé očné tiene sú pre vytvorenie make-upu à la balerína nenahraditeľné. Trik je jednoduchý: hľadajte také, ktoré budú čo najviac pripomínať baletné piškóty. Našim tipom sú tiene Eye Shadow v odtieni cosmic rose, ktoré majú púdrovo-krémovú textúru a metalický finiš. Rozotrite ich po pohyblivom viečku a do vnútorného kútika a pod obočie naneste na rozjasnenie a otvorenie pohľadu púdrové tiene v ceruzke Powder Eyeshadow Pen v odtieni pearl.

3. Takmer nahé pery

Dobrá správa – líčenie pier vám nezaberie viac ako pár sekúnd. Stačí ich pretrieť decentne ružovkastým rúžom (napríklad Nutri Lipstylo glazed rose) a pridať lesk vďaka transparentnému lesku na pery Plumping Lip Gloss.

Tip: Skvelého efektu docielite, ak zvolíte rovnaký odtieň tvárenky a rúžu. To najľahšie urobíte tak, že vybraný rúž nanesiete aj na líčka!

Učešte si perfektný „ballerina bun“

Najlepšia bodka balletcore looku? Baletkovský drdol. Ponúka sa hneď niekoľko možností, ako ho učesať, takže si môžete vybrať pre vás ten najslušivejší variant. Klasikou je vysoko posadený drdol, ale umiestniť ho môžete aj nižšie, na stranu alebo ho napríklad zapliesť. Postup je ale vždy podobný.

  • Vlasy dôkladne rozčešte a zopnite gumičkou do perfektne uhladeného copu presne v tej výške, kde chcete svoj drdol mať.
  • Vlasy stočte do špirály a obtočte nimi cop tak, aby vytvorili drdol. Upevnite ich ďalšou gumičkou alebo vlásenkami.
  • Akékoľvek nerovnosti a poletujúce vlasy uhlaďte za pomoci Gél-vosku.
  • Celému účesu môžete dodať lesk a spevnenie s Perl-gélom, prípadne výsledok ozdobiť mašľou, čelenkou alebo inými vlasovými doplnkami.

A je to! Je z vás hotová baletka, len bez všetkého toho drilu a boľavých nôh.

Prečítajte si tiež:

Sorbetové odtiene, lesklé pery: Preskúmajte make-up trendy jari a leta 2024