Nachádzate sa tu

História značky ALCINA

Začiatok 20. storočia

Roku 1905 zakladá lekárnik Dr. August Wolff v nemeckom Bielefelde chemicko-farmaceutickú továreň. V nasledujúcich desaťročiach uvádza na trh nielen liečivá, ale aj kozmetické produkty.

30. roky

Roku 1937 sa do chodu rodinného podniku začína zapájať aj Augustov syn Kurt Wolff a ihneď nachádza uplatnenie v oddelení dermatologického výskumu. V tom čase už spoločnosť vyrába vlasovú vodu Alpecin, ktorá pôsobí proti lupinám a podporuje rast vlasov. V roku 1938 je na trh uvedený prvý prípravok značky Linola.

Povojnové roky

Po 2. svetovej vojne, kedy už za vedenie podniku zodpovedá Dr. Kurt Wolff, vzniká značka ALCINA ako koncept starostlivosti o rôzne typy pleti a neskôr aj vlasov.

50. roky

Vzniká vzdelávací inštitút, v ktorom Dr. Kurt Wolff so svojou manželkou Doris organizujú prvé semináre pre odborníkov. Zakladajú tak tradíciu dôkladného vzdelávania profesionálnych kozmetičiek a kaderníkov. Značky Linola a Alpecin sa rozširujú o ďalšie úspešné prípravky.

70. roky

Značka ALCINA naberá na popularite a dostáva sa aj do ďalších krajín západnej Európy. Po smrti Dr. Kurta Wolffa sa do vedenia spoločnosti zapája jeho manželka Doris Wolff a zostáva v jej vedení až do roku 2016.

90. roky

Profesionálny sortiment kozmetiky ALCINA sa rozrastá o farby na vlasy. Obchodným riaditeľom spoločnosti Dr. Wolff sa stáva pravnuk zakladateľa firmy, Eduard R. Dörrenberg. Tradícia rodinnej firmy tak pokračuje.

Po roku 2000

Ďalšie vedecké výskumy vedú k uvedeniu prípravku Alpecin Hair Energizer s obsahom kofeínu, radu Plantur 39 a gynekologického prípravku Vagisan. Otvára sa nové moderné školiace centrum pre profesionálnych kaderníkov, kozmetičky aj vizážistov v Bielefelde.

História firmy MEDAC

Spoločnosť MEDAC, spol. s r. o. zastupuje značku ALCINA v Českej republike už od roku 1993 a na Slovensku od roku 2003.

Z pôvodných dvoch zakladateľov sa tím rozrástol na súčasných šesťdesiat zamestnancov pracujúcich v dvoch divíziách: kozmetickej a farmaceutickej. Prvými odberateľmi sa stali lekárne a kozmetické salóny, o niekoľko rokov neskôr i kaderníctva. Okrem značky ALCINA zastupuje MEDAC aj značky Alpecin, Plantur, Linola a Vagisan.

Každoročne organizuje MEDAC desiatky vzdelávacích seminárov v Česku, na Slovensku a v Nemecku. Je hlavným organizátorom konferencie Detskej dermatológie.