Nachádzate sa tu

Lexikón účinných látok

Alantoín
Allantoin

Alantoín má mnohé účinky ako na pleť, tak aj na pokožku hlavy. Okrem ukľudňujúcich účinkov má aj účinky keratolytické, čo znamená, že uvoľňuje a rozpúšťa vrchnú zrohovatenú časť kože. Okrem toho alantoín zlepšuje hydratáciu pokožky. Tá je potom hladšia a jemnejšia.

Alkohol
Alcohol

Alkohol má nielen konzervačné, ale takisto aj chladivé účinky. Pokiaľ je koncentrácia alkoholu veľmi vysoká, má aj účinky dezinfekčné. Alkohol sa v kozmetike používa vždy spoločne s ošetrujúcim produktom tak, aby sa zabezpečilo, že pokožka nebude pôsobením alkoholu vysychať.

Aloe vera
Aloe Barbadensis Extract

Aloe vera obsahuje najrôznejšie účinné látky, vďaka ktorým chladí, upokojuje a zmierňuje pocity svrbenia. Pre starostlivosť o pokožku sú dôležité polysacharidy, ktoré zadržujú veľké množstvo vody. Aloe vera tak upokojuje podráždenú pokožku a má výrazný hydratačný efekt.

Aminokyseliny

Amínokyseliny sú najmenšími základnými stavebnými kameňmi proteínov (bielkovín). Riadia látkovú výmenu a procesy rastu v tele. Kožné bunky si niektoré amínokyseliny nevedia samy vyrobiť a potrebujú ich v rámci procesov látkovej výmeny a k najrôznejším opravám.

Ovos hrebienkatý Lecitín, Glycerín
Avena Strigosa Extract, Lecithin, Glycerin

AquarichTM dodáva pokožke cennú hydratáciu a starostlivosť. Obsahuje výťažky z ovsa hrebienkatého a hydratačné látky glycerín a lecitín. Táto kombinácia účinných látok má v kozmetike hydratačnú funkciu a znižuje tak stratu vody v pokožke.

Argininy
Arginine

Jedná sa o aminokyselinu, ktorú si telo nevie vyrobiť samo a musí byť teda dodávaná zvonka. Táto esenciálna aminokyselina má veľký vplyv na cievy. Arginín sa využíva najmä pri oslabení krvných ciev.

Avokádový olej
Persea Gratissima Extract

Avokádový olej patrí k dužinatými olejom. Vďaka svojmu zloženiu ho pokožka veľmi dobre absorbuje. Posilňuje ochrannú funkciu, intenzívne ošetruje a je preto vhodný najmä ako starostlivosť o suchú, šupinatú a popraskanú pokožku.

Bisabolol
Bisabolol

Bisabolol je obsiahnutý v éterickom oleji harmančeka. Upkojuje pokožku a mierni jej podráždenie. Vďaka svojim účinkom je bisabolol obsiahnutý v mnohých mastiach na hojenie rán.

Ceramidy
Ceramide

Ceramidy sú dôležitou súčasťou tukovej vrstvy pokožky a spoločne s ostatnými časťami vytvárajú jej prirodzenú ochrannú bariéru. Pokožka je tak chránená pred stratou vody a následným vysúšaním. Ceramidy sa preto používajú v ošetrujúcich produktoch určených suchej pleti.

Cupuacu maslo, Kakaové maslo
Theobroma Grandiflorum Seed Butter

Cupuacu maslo pochádza z Amazónie, z brazílskych dažďových pralesov. Získava sa zo semien Cupuacu - zo stromu rodu kakaovníkov. Cupuacu maslo je cenné vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín. Posilňuje prirodzenú ochrannú funkciu kože a zabraňuje jej vysúšaniu.

Hadinec skorocelový olej, Slnečnica ročná olej, Nezmydliteľné oleje, Balónovec-Srdcovnica kvet/list/plod
Echium Plantagineum Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract

Defensil® je komplex účinných látok zložený z troch prírodných extraktov, ktoré pokožku chránia pred záťažou spôsobenou slnečným žiarením. Fytosteroly z balónovca predchádzajú podráždeniu a zápalom pokožky, esenciálne mastné kyseliny z Hadinca skorocelového chránia a posilňujú kožnú bariéru a výťažky zo slnečnicového oleja sú bohaté na koži podobné fytosteroly a na vitamín E.

Dihydroxyaceton
Dihydroxyacetone

DHA je zlúčenina cukru, ktorá po nanesení oxiduje na vrchnej časti kože a tým vytvára vzhľad zdravo opálenej pokožky. Zhruba po troch až štyroch dňoch sfarbenie úplne zmizne.

Mahónia cezmínolistá
Berberis Aquifolium Extract

Dráč obsahuje dôležitú účinnú látku berberín, ktorá mierni podráždenie a má antibakteriálne a anti-seboreické účinky. Preto je dráč vhodný na citlivú a mastnú pokožku, ktorú vracia späť do stavu rovnováhy.

Eukalyptus olej
Eukalyptus Globulus Oil

Olej z Eukalyptu obsahuje cineol (eukalyptol), alfa-pinén a limonén. V starostlivosti o pokožku sa používa, pretože má chladivé a osviežujúce účinky.

Fenykel obecný olej
Foeniculum Vulgare Oil

Vo feniklovom oleji sa nachádzajú obzvlášť cenné účinné látky: vitamín E a Antol a fenchon, ktoré sú zodpovedné aj za charakteristickú vôňu tohto oleja. Feniklový olej upokojuje podráždenú pokožku. Okrem toho ošetruje a zlepšuje celkový stav pokožky.

Hydroxychlorid hlinitý
Aluminium Chlorohydrate

Potenie reguluje našu telesnú teplotu. Čerstvý pot je úplne bez zápachu - až len jeho odbúravanie prostredníctvom živých baktérií (prirodzená mikroflóra pokožky) vyvoláva procesy látkovej výmeny, ktoré so sebou prinášajú známy pach potu. Hliníkové soli sú antiperspiranty, ktoré redukujú potné výlučky a zmierňujú tak telesný zápach. Vďaka nim vydrží pokožka príjemne suchá a bez zápachu veľa hodín.

Kalcium
Calcium

Pokiaľ má pokožka nedostatok minerálov, je hrubá, matná a zle sa hojí. Vápnik je nevyhnutnou látkou pri tvorbe pevných tkanív, ako sú kosti, koža, vlasy a nechty. Kalcium je tiež nevyhnutné pri správnej produkcii kolagénu.

(Hydrolyzovaný) kolagén
(Hydrolyzed) Collagen

V kozmetike používaný kolagén podporuje telu vlastný kolagén, aby pokožku dostatočne hydratoval, zlepšil jej pružnosť a elasticitu, a aby zredukoval mierne vrásky.

Očianka Rostkovova
Euphrasia Officinalis Extract

Očianka rostkovova obsahuje aukubin, ktorý dokáže tlmiť produkciu zápalových látok. Preto sa Očianka rostkovova používa v očných produktoch, v prípade unavených učí a pri zápale spojiviek.

Pupočník ázijský
Centella Asiatica Extract

Pupečníku ázijskému sú tradične pripisované antibakteriálne a hojivé účinky. Účinnými látkami pupočníka ázijského sú triterpény a fytoflavony. Je vedecky preukázaná účinnosť pupočníka ázijského na slabosť ciev.

Včelí vosk
Cera Alba

Včelí vosk je intenzívne ošetrujúci vosk, ktorý sa na pokožke roztápa. Chráni ju pred chladom, vetrom a pred vysúšaním. Vďaka včeliemu vosku je pokožka jemná a vláčna.

Írsky mach, Chaluha
Chondrus Crispus (Carrageenan), Macrocystis Pyrifera Extract

Írsky mach
Írsky mach sa vyznačuje tým, že posilňuje odolnosť pokožky. Upokojuje, chráni a hydratuje pokožku, čím účinne predchádza jej vysúšaniu.

Chaluha
Patrí do skupiny hnedých morských rias a dosahuje dĺžku až 40 metrov. Riasa sa už viac ako 80 miliónov rokov vyskytuje na území dnešnej Antarktídy. Je odolná voči tvrdým životným podmienkam: v priebehu času sa prispôsobila a má výnimočne silnú schopnosť chrániť sa.